Корзина
300 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+380935357716
+380443334742
+380678321632
УкраинаЛьвовская областьСтрийвул. Добрівлянська 39
ExpressKamin - магазин изразцових каминов и печей
Оставить отзывНаличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Кахельні каміни та печі. Їх переваги та недоліки

Кахельні каміни та печі. Їх переваги та недоліки

Кахельні каміни і печі переживають друге народження в Європі (тільки в Фінляндії вони встановлюються в 90% нових будинків)і справжній бум в США (тут їх стали широко встановлювати з 1982 р).

Відразу потрібно поглибитись у термінологію. У Росії зараз кахлем називають плитку для облицювання підлоги та стін в приміщеннях (правильніше її називати кахлів).
Кахель же на відміну від кахлю витримує значно вищі температури і є прекрасним тепло накопичувачем. Він може мати будь-які форми, покривається самими різними фарбами (глазур'ю), розписується будь-якими візерунками та орнаментами.
Справжній кахель в Росії практично не виробляють. Роблять його головним чином в Австрії та Німеччині, де секрети виготовлення протягом століть передаються з покоління в покоління керамічних справ майстрами.
Виробництво кахлю - досить трудомісткий і складний процес. Все робиться вручну. При цьому найскладніше - це глазурование. Кожен відтінок глазурі - своя особлива рецептура. Технологія нанесення глазурі відточувалася не одним поколінням майстрів і зберігається в найсуворішій таємниці. Глазур наноситься на кераміку шар за шаром (деякі глазурі вимагають до 6 шарів). Після нанесення кожного шару кераміка повинна відпочити і висохнути. Коли висохне останній шар, кераміку поміщають в спеціальні печі і там відбувається метаморфоза: непоказний вихідний матеріал перетворюється в дивовижний за красою кахель.
Кахельні печі завжди виготовляються за індивідуальним проектом. Кладка здійснюється на місці. Вибір кахлю практично необмежений. Тут і десятки тисяч стандартних форм, і художній кахель, виконаний за індивідуальними ескізами. Існують два типи кахельних печей калориферні і тепло накопичувальні.
Найздоровіше для людини тепло (після сонячного) дають тепло накопичувальні печі. Вони випромінюють так зване «променисте тепло», яке завдяки природній циркуляції кімнатного повітря і тепловіддачі пічних поверхонь створює оптимальні пропорції повітрообміну, які найбільш добре не для організму людини. На відміну від інших опалювальних приладів, вони абсолютно безпечні для астматиків та алергіків. ККД сучасних теплонакопичувальне печей вище 90%. Ці печі найбільш придатні для довготривалого опалення.
Калориферні печі на відміну від теплонакопичувальне печей створюють тепло за допомогою нагрівання кімнатного повітря, який через отвір в цоколі печі надходить у простір між топкою і стінками кахлю, нагрівається, стикаючись з ними, і потім через решітки під склепінням печі надходить назад в приміщення. В цей час нагрівається і кахель, який також випромінює тепло. Калориферні печі не можуть акумулювати тепло так, як теплонакопительні, але зате швидше нагріваються. Ці печі гарні для обігріву кількох приміщень, можливо на різних поверхах. Перевага калориферних печей перед теплонакопичувальне - перші починають віддавати тепло практично відразу після розтоплення. Теплонакопичувальне для цього потрібен час від 40 хвилин до години, зате час тепловіддачі у них значно більше. Хороші кахельні печі коштують дорого. Починаючи від 10 000 євро і вище, залежно від ціни обраної топкової камери, кахля та складності роботи по монтажу і збірки.
Кахельні печі переживають зараз друге народження також тому, що можуть використовуватися в приміщеннях, де немає димоходів. Як ми вже писали вище, кахель прекрасний теплонакопичувачів. Якщо в кахельної печі провести електрику та гарячу воду (принцип теплої підлоги), вона буде прекрасно обігрівати приміщення променистим теплом.
Старовинні кахельні печі - предмет полювання антикварів. Їх демонтують і виставляють на продаж. Такі печі, звичайно, не можуть вже працювати на дровах (відновлення їх внутрішньої конструкції в колишньому вигляді вже неможливо), але прекрасно можуть нагріватися електрикою і опалювати приміщення. Поверхня кахельної печі ніколи не нагрівається так, щоб на ній могли горіти частинки пилу. А адже горіння навіть невеликої кількості пилу на металевій поверхні виділяє токсини. Якщо доторкнутися до поверхні кахельної печі, руці ніколи не буде занадто гаряче, щоб неможливо було терпіти.
Психологи помітили, що кахельні печі є дуже сильним природними центрами тяжіння. Перебуваючи в приміщенні, де знаходиться така піч, людина відчуває сильне бажання підійти до неї і погладити кахель. Ця обставина також необхідно враховувати, коли вирішується питання, де встановити піч.
І останнє. На відміну від інших оздоблювальних матеріалів для камінів і печей (мармуру, граніту, дерева, вапняку та ін.), Кахель дає вам практично необмежений вибір форм і відтінків. Це дозволяє виконати кахельну облицювання в будь-якому стилі і вписати її в будь-який інтер'єр.

Другие статьи